• Kontakt E-MAIL
  • info@akiho.eu

Akiho Europa Centralna

Akita Inu Hozonkai

Akiho Europa Centralna


Akiho Central Europe jest jednym z europejskich oddziałów japońskiego stowarzyszenia AKIHO (skrót od Akita Inu Hozonkai, z jap. Stowarzyszenie na rzecz zachowania i ochrony rasy Akita). Akiho powstało w 1927 roku w Odate (pref. Akita, Japonia), by chronić rasę przed krzyżowaniem i domieszkami krwi innych ras. Jest to nadrzędna organizacja zajmująca się rasą w kraju jej pochodzenia. Podstawową misją Akiho po dziś dzień jest ochrona i doskonalenie rasy Akita z poszanowaniem jej natury i ducha, a także propagowanie wiedzy o niej. Akiho Central Europe będzie starało się wypełniać tę misję.
Nasz oddział będzie skupiał kraje: Austria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Słowacja, Węgry.
Oddziały Akiho na Świecie

Wydarzenia

Aktualności

Image
1. Wystawa AKIHO CE

1. Wystawa AKIHO CE

1. Wystawa AKIHO w Polsce w 100-lecie urodzin Hachiko! Wystawa odbędzie się w przedostatni weekend września w pięknym parku przypałacowym w Krotoszycach. Serdecznie zapraszamy!
Image
147. Wystawa Honbuten

147. Wystawa Honbuten

3. maja odbyła się 147. edycja wystawy Honbuten, tym razem w mieście Daisen w pref. Akita. Na wystawie wyłoniono 3 nowych zwycięzców MEIYOSHO
Image
12. Wystawa Hozonkai Europe

12. Wystawa Hozonkai Europe

12. edycja wystawy Hozonkai Championship odbyła się w dniach 8-9. kwietnia 2023 roku w Turynie we Włoszech.

Na wystawie ogłoszono pierwszych dwóch Zwycięzców honorowego tytułu EIYOSHO w historii:  Tora Ishii Go oraz Kurozane Go.

Informacje Dodatkowe

FAQ

Zgoda na przetwarzanie danych :
  • Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być ona w dowolnym momencie wycofana, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.
  • Wyrażenie zgody jest niezbędne do korzystania z systemu Akiho Central Europe, jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie danych, prosimy o opuszczenie tej strony.